PENİS GENÇLEŞTİRME TEDAVİSİ
(P-SHOT)

Penis gençleştirme tedavisi; Her hangi bir nedenle penisinde yeterince sertleşme sorunu olan hastanın yeniden canlandırılma işlemidir. 

Penis gençleştirme tedavisi; Her hangi bir nedenle penisinde yeterince sertleşme sorunu olan hastanın yeniden canlandırılma işlemidir. Bu işlem trombositten zengin plazmanın (PRP) ozon gazı ile karıştırılarak penis kavernöz dokusuna enjekte edilmesi şeklinde olur.

Penis sertleşmesi kanın, penis kanallarına (kavernöz) dolması ile olur. Bazı nedenlerden dolayı bu kanallar kanla dolamaz yada yeterli dolamaz, o zamanda organ yeterli sertleşmeyi sağlayamaz. Ya da sertleşme uzun süreli olamayabilir.

Kanın yapısında bulunan trombosit olarak adlandırılan yapının içinde büyüme hormonları bulunmaktadır. Bu büyüme hormonları, hasar görmüş dokuyu vücudumuzun doğal iyileştirme ve onarma yeteneklerini kullanarak yeniden canlandırarak eskisi gibi olmasını sağlar. Bu işleme basit deyişle bir tür kök hücre tedavisidir.

Yaklaşık 15 ml kan (iki tüp) özel bir tüpe konur. Tüplerdeki kan özel bir teknikle santrifüj aracılığı ile ayrıştırılır. Açığa çıkan büyüme hormonları ozon gazı ile zenginleştirilir. Böylelikle uygulanacak dokuya etkisi 100 kata kadar daha fazla etkilemesi sağlanır. Hazırlanan özel PRP, Penisin kavernöz yapısına her iki tarafından enjekte edilir.

Bazı hastalar hastalıkları ya da kullandıkları ilaçları nedeniyle, sertleşme için kullanılan ilaçları kullanamazlar. Bu hastalar için bu tedavi yöntemi en iyi tedavi seçeneğidir. Çünkü hiçbir yan etkisi yoktur.
Tedavi 3 hafta ara ile 3 ile 5 defa uygulanır. Tedavi geçici değil kalıcıdır.

Yaşa bağlı hormonal değişikler nedeniyle erkeklerde cinsel isteksizlik ve cinsel fonksiyonlarında azalma olur. Bir de bu kişilerde aşağıda belirtilen hastalıklar da varsa durum daha da kötü olabilir.

En çok bu hastalıkları olan kişilerde yeterli sertleşme olmaz.
* Yüksek kan şekeri (diyabet)
* Yüksek tansiyon
* Yüksek kolesterol
* Sigara içmek
* Kalp-damar hastalığı
* Uyuşturucu veya alkol bağımlılığı
* Stres
* Kaygı
* Şişmanlık
* Egzersiz eksikliği

Tedavi sonrası görülen etkiler.
* Bölgeye daha iyi kan akışı.
* Daha uzun, daha sert ve güçlü sürdürülebilir ereksiyon.
* Artan cinsel dayanıklılık
* Ereksiyonlar arası süre azalır.
* Penis boyunda ve çevresinde genişleme (1-2 cm'lik uzama yada kalınlaşma.)
* Kendine güven geri gelir.
* Yüksek zevk ve doyum
* Geliştirilmiş dolaşım ve görünüm.
* İdrar kaçırma ve prostat rahatsızlıklarında azalma.
* Penis eğriliklerinde %75-80 varan düzelmeler.