Ağrı Tedavisi

TIBBİ OZON UYGULAMASI İLE AĞRI TEDAVİSİ

Her insan hayati boyunca bu duyguyu sayısız sayıda tatmıştır. Kimi zaman canımızdan bezdirecek, kimi zamanda insanlıktan çıkaracak kadar etkili olmuştur. Herkesin ağrı eşik değeri farklı olduğu için ağrının şiddeti de kişiden kişiye değişir. Ağrı vücudun her hangi bir yerinde duyulan şiddet ve sürekli acıdır. Ağrı organizmayı dış ve iç zararlardan korumak için oluşmaktadır. Ağrı tüm duygularımızı (ruhsal) ve sistemimizi (solunumumuzu, dolaşımımızı) etkiler.

Yaşlanma ile birlikte dizlerimizde kireçlenme başlar. Zamanla diz eklemi içinde dokularımızda yıpranmalar meydana gelir. Zamanla sabahları dizde sertlikler, eklemde şişlik ve ses gelmesi gibi şikâyetler artar. Eklemimizi hareket ettirmekten korkar hale geliriz. Bu ağrı şikâyetlerinizden ve dizde harabiyetlerden kolaylıkla tıbbi ozon gazı ile kurtulabilir. Ozon ağrıyı yok ettiği gibi dizin içindeki zarara uğramış dokularında tamirini yaparak ağrının tamamen kalkmasını sağlar.

Fibromyalji

Özellikle sırt bölgesi olmak üzere yoğun kas ağrıları, kronik yorgunluk, uyku bozukluğu ile seyreden sıklıkla görülen bir hastalıktır. Çoğunlukla genç ve özellikle çalışma hayatındaki kadınlarda görülmesine rağmen yediden yetmişe bayan erkek herkeste görülebilir. Fibromyaljinin nedeni genellikle hücre seviyesinde dokulara yeterince oksijen gitmemesidir. Hayatlarından bezdirecek kadar kas gerilmeleri ve şiddetli ense boyun ve sırt ağrıları vardır, yaşam kaliteleri ileri derecede azalmıştır. Fibromayaljinin kesin teşhisini yaptıracak herhangi bir test yoktur, tanısı klinik olarak konulabilir. Kaslarda bulunan 18 noktanın 11'inde tetik noktası denilen hassas bölgeleri vardır, tanının konulmasında bu noktalar önemlidir. Hastalar kendilerini hep yorgun olarak hissettikleri için hastalıklarını tanımlarken her an "çok yorgunum", "her yerim ağrıyor" diye ifade ederler.

Bu hastalığın tedavisi çok zordur, genellikle şikâyetler ömür boyu sürer. Antidepresanlar, ağrı kesiciler, fizik tedavi ve akut ağrılarda soğuk uygulaması gibi tedavi yöntemleri ile şikayetler azaltılmaya çalışılır, ağrılar genellikle de kaybolmaz. Ozon tedavisi bu hastaları her açıdan rahatlatır. Her zaman yorgun olduklarını ifade eden hastalar, özellikle ozon tedavisi ardından kendilerini doping almış gibi daha enerjik ve daha dinamik hissederler.

Major tedavi dediğimiz damardan verilen tedavi hastaların ağrılarını sistemik olarak azaltırken, hassas kas noktaları içine yapılan ozon enjeksiyonu o bölgenin kanlanmasını artırır, kas tutulmaları açılır, hareket kısıtlılıkları düzelmeye başlar. Ozon tedavisi ile dokular daha çok oksijenleneceği için doku iyileşmesi iyice artar, dokularda ve kanda detoks etkisi ile hastalar kendilerini çok iyi hissederler. Fibromiyaljinin nedenlerinin arasında kişinin yaşadığı ruhsal sorunlarının da etkili olduğu bilinmektedir. Bu yüzden hastalara ozon tedavisinin yanında hipnoz tedavisinin de yapılması hastanın şikâyetlerinin daha hızlı çözümlenmesini sağlar.

Bel ve boyun fıtıklarında ağrı

Boyun ve bel ağrıları toplumumuzda sıkça görülen hastalıklardandır. Her boyun yada bel ağrısı fıtık sebebi ile olmayabilir. Öncelikte tanı için mutlaka MR çekilmedir. Omurgalar arasındaki disk denilen yastıkçıkların suyunu kaybetmesi sonucunda küçük çatlak ve yarıklar oluşur. Bu yarıklardan fıtıklaşmalar meydana gelir. Bu da o bölgedeki sinire baskı yapar. Sonuç olarak da ağrıya neden olur. Ozon gazı bölgedeki sinirler üzerinde analjezik etki yaparak ağrının azalmasını sağlarken, doku hasarını da tedavi ederek ağrının yok olmasını sağlar.

Nöropatik ağrı

Periferik veya santral sinir sisteminin bir kısmının zedelenmesi, fonksiyonlarının bozulması veya uyarılabilirliğinin değişmesi ile ilgili bir ağrıdır. Nöropati ağrını sebepleri ise; her türlü travmalar, metabolik(şeker hastalığı) bozukluklar, enfeksiyonlar, kanser ilaçları, alkol ve sigaraya bağlı damar hastalıkları, beslenme yetersizlikleri ve düzensizlikleri, ağır metaller,multipl skleroz ve tümörlerdir.

Hastalar ağrıyı genellikle yanma, batma,iğnelenme, elektrik çarpması şeklinde hissederler.

Bu ağrılardan kanın ozonlaması ile kurtulabilirsiniz.